DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ: NASIL BİR İNSAN MODELİ YETİŞTİRMELİYİZ?Türk Edebiyatı Vakfı’nın bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde, Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel, “Nasıl Bir İnsan Modeli Yetiştirmeliyiz?” başlıklı bir konuşma yapacak. 

 

İbrahim Taşel

Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı

 

1956 yılında Elazığ’da doğdu. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimini Elazığ’da tamamladı. Fırat Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Öğretmenliğe öğrencilik yıllarında, sınıfa dönüştürdüğü evinin salonunda mahallesindeki çocukları sınavlara hazırlayarak başladı. 1980 yılında Elazığ’da Özel Modern İstanbul Dershanesini kurdu. 1987 yılında ülkenin en ücra köşelerine kadar ulaşarak, eğitimde fırsat eşitliği yaratmayı hedefleyen Final Dergisi’ni çıkardı. Bu dönemden itibaren Türkiye’nin her köşesinde yer alan Final Dergisi Dershaneleri’ni kurdu. Bugün sayısı 197 olan bu kurumlar temel lise, kurs ve etüt merkezi olarak hizmet vermektedir. Ayrıca 2005 yılından itibaren de şuan 40 şubesi bulunan ve giderek büyüyen Final Okulları’nı kurdu. Final Eğitim Kurumları yaklaşık 7.000 çalışanı ile 36 yıldır hizmet veriyor.

İbrahim Taşel Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanı sıra TÖDER (Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği) Başkanlığı ve İTO (İstanbul Ticaret Odası) Eğitim Komitesi Başkanlığı görevini de yürütüyor.

 

Giriş serbesttir.

Başlama saati. 17.00VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön