DUYURU

Necip Fazıl Ödülleri ortak canlı yayındaMilliiradenin sesi Star Gazetesi tarafından verilen Necip Fazıl Ödülleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı görkemli bir törenle sahiplerini buluyor. Kültür ve sanat dünyasında büyük yankı bulan ödül töreni, bu akşam Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Sunuculuğunu Zeynep Türkoğlu’nun yapacağı tören, 24 TV ve 360 TV ortak yayını ile canlı olarak ekrana gelecek.

 

Özel röportajlar

 

Edebiyat, kültür-sanat, medya ve iş dünyasından seçkin isimlerin katılımıyla gerçekleşecek törenin canlı yayını ve öncesinde kokteylden röportajları Kırmızı Halı Özel bölümünde 24 TV Yayın Danışma Ersoy Dede gerçekleştirecek. Kültür sanat dünyasına şiir, edebiyat, tercüme, inceleme gibi alanlarda hizmet etmiş isimlere verilen Necip Fazıl Ödülleri’nin bu yılki sahipleri şiir dalında Cevdet Karal, hikâyede Sibel Eraslan, tercümede Senail Özkan, fikir araştırmada ise İlhan Kutluer oldu. Necip Fazıl Saygı Ödülü ise usta kalem Rasim Özdenören’e verildi.

 

STAR GAZETESİ / SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön