DUYURU

YERLİ “ROCKY” “DELİORMANLI” 1 NİSAN 2016 DA SİNEMALARDA…SARP LEVENDOĞLU ‘‘DİĞER PARTNERLERİM KIZMASIN AMA BİRCE İLE UYUMUMUZ HEP ÇOK İYİ”

BİRCE AKALAY‘‘SARP’LA OYNAMAYI SEVİYORUM’’

MURAT ŞEKER, “AMACIMIZ TÜRK SİNEMASI’NA YENİ BİR SOLUK GETİRMEK”

Yapımcılığını Sugarworkz ve TAFF’ın yaptığı, senaryosu Ali Tanrıverdi ve aynı zamanda filmin yönetmeni de olan Murat Şeker tarafından kaleme alınan “Deliormanlı” filminin çekimleri tüm hızıyla devam ediyor... Filmin yönetmeni Murat Şeker ve başrol oyuncuları Sarp Levendoğlu ile Birce Akalay, 6 hafta sürecek olan filmin çekimleri sırasında basın mensuplarını sette ağırladı ve sorularını yanıtladı…

 

Sarp Levendoğlu ‘‘8 aydır boksörlerle yaşıyorum, sosyal hayatım hatta sosyal çevrem değişti. Türk bir boksörün hayatını anlatıyoruz. Birce, tüm bu çalışma sürecinde bana destek oldu. Deliormanlı projesi ilk bana geldiğinde Hülya karakterini Birce canlandırsa ne güzel olur diye düşünmüştüm. Bunu tek düşünen ben değilmişim. Yönetmenimiz Murat Şeker’in aklında da o varmış ve akabinde Birce ile görüştü. Beraber 2. projemiz, diğer partnerlerim kızmasın ama Birce ile çok iyi anlaşıyoruz ve iyi bir uyumumuz var. Çekimlere başladık… Farklı bir film oluyor ve hepimiz çok heyecanlıyız’’ dedi.

 

Birce Akalay ‘‘Film ilk konuşulduğunda hikayeyi çok beğenmiştim. Dahil olup içinde yaşadığım süreç boyunca da çok heyecanlandım, etkilendim. Sarp’la oynamayı seviyorum… Sette iyi anlaşıyoruz. Deliormanlı filmine ve ekibine çok inanıyorum’’ dedi.

 

Murat Şeker ‘‘Çekimlere başladık ve bugün 9. günümüz... Biz bir yıldır, Sarp ise 8 aydır hazırlanıyor... Sarp’a ve Birce’ye sonsuz sabırları ve enerjileri için teşekkür ediyorum. Sarp’ın başına gelmeyen kalmadı, dayak yedi, gözü morardı ve birçok aşamayla nerdeyse oyuncu olduğu unutulacak bir çalışmayla boksör oldu... Gelen iş tekliflerini reddetti. Birce ise haftanın 7 günü çalışıyor, dizi çekimleri haricinde bizimle ve bir kere bile oflamadı. Güzel bir ekip oluşturduk, amacımız Türk sinemasına yeni bir soluk getirmek’’ dedi.

 

İstanbul’un çeşitli semtlerinin kullanıldığı çekimler yaklaşık 6 hafta sürecek… Başrollerini Sarp Levendoğlu (Deliormanlı Savaş Türkyılmaz), Birce Akalay (Haber spikeri Hülya Yiğit), Gürkan Uygun’un (Tahsin Kara) oynadığı, Danny Williams (Tommy Dixon), Ünal Silver (Faruk Hoca), Altan Gördüm (Bob Fisher), Sema Poyraz (Nezaket Anne), Derya Şensoy (Yeşim) ve Murat Serezli’nin (Doktor) gibi isimlerin de rol aldığı film de “Deliormanlı” lakaplı Avrupa Şampiyonu bir boksörün yaşadığı inişli çıkışlı hayatı aksiyon, dram ve aşk dolu maceralarla konu ediliyor…

 

1 Nisan 2016 da vizyona girmesi planlanan film “Deliormanlı”nın çekimleri Ocak ayı ortasında son bulacak.

 

Filmin konusu:

 

Savaş Türkyılmaz, “Deliormanlı” lakaplı, Avrupa şampiyonu milli bir boksördür. Karısı öldükten sonra ringleri bırakan Deliormanlı, ortadan kaybolur. Annesinin tedavi masraflarını karşılamak için ringlere geri dönme kararı alan Deliormanlı’nın yolu, kendisiyle röportaj yapmak isteyen ünlü televizyoncu Hülya Yiğit ile kesişir. Büyük final maçına hazırlanan Deliormanlı ve Hülya’nın bu yoldaki en büyük engeli ise ünlü menajer ve mafya babası Tahsin Kara’dır. Ayrı amaçlar için aynı yola çıkan ikiliyi, aksiyon, dram ve aşk dolu bir macera bekliyordur.

 

sanatalemi.netVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön