DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ: Belkıs İbrahimhakkıoğlu, "Kudüs'te Gördüklerim"Türk Edebiyatı Vakfı’nın bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde, Belkıs İbrahimhakkıoğlu, “Kudüs’te Gördüklerim” başlıklı çok önemli bir konuşma yapacak. 

 

Belkıs İbrahimhakkıoğlu Kimdir?

Mârifetnâme’nin yazarı meşhur âlim ve tasavvuf ehli Erzurumlu İbrahim Hakkı hazretlerinin torunlarındandır. Erzurum’da 1950’de doğmuş, ilk ve orta öğrenimini Erzurum’da tamamladıktan sonra İstanbul İktisat Fakültesinden mezun olmuştur.

Uzun yıllar Ahmet Kabaklı ile birlikte çalışmış, Türk Edebiyatı dergisinin yazı işleri müdürlüğünü ve Türk Edebiyatı Vakfı’nın yönetim kurulu üyeliğini yapmıştır.

Yeni Şafak ve Yeni Akit gibi bazı gazetelerde bir süre köşe yazarlığı yapmıştır.

Çocuklara yönelik bir dizi kitaptan oluşan Peygamber Öyküleri adlı eserleri ve Aşk ile An Seyretmek adlı bir kitabı bulunuyor.

 

Giriş serbesttir.

Başlama saati. 17.00

 VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön