DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ: "EKONOMİDE GENÇ GİRİŞİMCİLİK" Konuşmacı: Süleyman Orakçıoğlu, Orka Group Yönetim Kurulu BaşkanıTürk Edebiyatı Vakfı’nın bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde, Türkiye’nin dünya çapında tanınmış iş adamı Süleyman Orakçıoğlu, “Ekonomide Genç Girişimcilik” başlıklı çok önemli bir konuşma yapacak. 

 

Süleyman Orakçıoğlu  Kimdir?

Damat, Tween ve D'S Damat Markalarını barındıran Orka Tekstil'i kuran Türk işadamı.

Elazığ doğumlu Süleyman Nazif Orakçıoğlu, ORKA GROUP Yönetim Kurulu Başkanıdır. İyi derecede İngilizce bilir. 

Atatürk Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1986 yılında kardeşi Halidun Orakçıoğlu ile birlikte ORKA Tekstil Sanayi ve Turizm Ticaret A.Ş.’yi kurdu. ORKA Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı ve Damat-Tween markalarının yaratıcısı olan Orakçıoğlu 1998’de Yılın Sanayici ve İşadamı, 2000 yılında Yılın İşadamı ödüllerine lâyık görüldü. 

Başarılı girişimcileri ödüllendirmek amacıyla Ernst & Young tarafından dünya genelinde 17 yıldır düzenlenen ve 2004 yılında Türkiye’nin de dâhil olduğu “World Entrepreneur of the Year–Dünya Yılın Girişimcisi” yarışmasının finalisti seçilen Süleyman Orakçıoğlu, hâlen dünyanın ilk ve tek en kapsamlı iş dünyası ödül programı olan Yılın Girişimcisi Ödülü’nü kazandı. 2003 yılında Süleyman Orakçıoğlu Danimarka’nın University of Aarhus öğrencileri tarafından Avrupa’nın en başarılı 30 girişimcisinden biri olarak seçilmiştir ve “Innovating Europe” projesinde yer almıştır. Proje Danimarka’nın bütün işadamlarına Guide olarak dağıtıldı ve aynı zamanda Internet’de yayımlanmaktadır. Bu Guide aynı zamanda Danimarka’da değişik işadamlarına, politikacılara ve girişimcilere seminer olarak da tanıtılmıştır. Ve yine Damat Tween markaları The London College of Fashion Üniversitesi’nde eğitim gören bir İngiliz öğrenci tarafından Araştırma Tezine konu olmuştur. Ve bu çalışma dünyaya örnek olarak sunulmuştur.

Tekstil ve hazır giyim sektöründe konsept mağazacılığın kriterlerinin belirlenmesi, uygulanması ve dünya pazarındaki lokal davranış eğilimleri özel ihtisas alanına girmektedir. Orakçıoğlu, uzmanlık alanına giren bu konularla ilgili pek çok panelde uluslararası konuşmacı olarak bulunuyor, Türk modacılarının ve yarattığı markaların dünya pazarında gerçekleştirdiği tanıtım ve organizasyon faaliyetlerinde de aktif olarak rol alıyor.

Süleyman Orakçıoğlu, T.C. BAŞBAKANLIK Dış Ticaret Müsteşarlığı Türkiye Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Başkanlar Kurulu Başkanı (THKİB), Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Bşk. Vekili (TİM), Birleşmiş Markalar Derneği Kurucu Bşk. (BMD) İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclis Üyesi olarak çeşitli kurumlarda faal görevler yapıyor.

 

Giriş serbesttir.

Başlama saati. 17.00

 VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön