DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ: "Dünya Siyasetinde Enerjinin Yeri ve Türkiye" Prof. Dr. Şenay Yalçın / Bahçeşehir Üniversitesi RektörüTürk Edebiyatı Vakfı’nın bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, “Dünya Siyasetinde Enerjinin Yeri ve Türkiye” başlıklı çok önemli bir konuşma yapacak. 

 

Prof. Dr. Şenay Yalçın  Kimdir?

1953 yılında Erzurum'un Olur İlçesi Yukarı Karacasu Köyü'nde doğar. 10 yıl üniversitenin sonuna kadar devlet yatılı okur. Bu kendisi için çok önemlidir; çünkü eğer yatılı okumasa, şimdilerde köyünde karasabanın peşinde koşuyor olacağını ifade eder. Ege Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'nde Fizik ve Matematik bölümlerini aynı anda bitirir. Daha sonra nükleer teknolojide yüksek lisans ve doktora yapar. 1978 yılında Hava Harp Okulu'na Öğretim Üyesi olarak geçer. TÜBİTAK bursu ile 1987 yılında Miami'de Temiz Enerji Enstitüsü'nde çalışmalar yapar. 1995 yılında Hava Harp Okulu'ndaki görevinden kendi isteği ile ayrılır. 1999-2003 yılları arasında Montana Devlet Üniversitesi'nde ileri araştırmalar laboratuarlarında nano teknolojiler konusunda çalışmalarda bulunur. 1999 yılından bu yana çalıştığı Bahçeşehir Üniversitesi'nde 2002-2004 yılları arasında Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığı görevinde bulunur. Aynı üniversitenin Mühendislik Fakültesi Dekanlığını yürütür. Hâlen Bahçeşehir Üniversitesi rektörüdür. Kendisinin okutulan kitapları ve uluslararasında yayınlanmış pek çok makalesi bulunuyor.

Giriş serbesttir.

Başlama saati. 17.00VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön