DUYURU

Mehmet Nuri Yardım Kubbealtı’ndan ayrıldıEdebiyatçı yazar Mehmet Nuri Yardım, Kubbealtı Akademisi Kültür ve Sanat Vakfı’ndan 1 Şubat 2016 tarihi itibariyle ayrıldı. Yardım, vakıftaki sorumluluklarının yanı sıra Kubbealtı Akademi Mecmuası’nın Yazıişleri Müdürlüğü’nü de bırakmış oldu. Vakıf yönetimi, “emekleri, gayretleri ve çalışmaları” dolayısıyla kendisine bir teşekkür mektubu iletti. 1 Eylül 2001 tarihinden itibaren vakıfta çalışan Mehmet Nuri Yardım, yaklaşık 15 yıldan beri Kubbealtı’nın merkezi olan Çemberlitaş’taki Köprülü Medresesi’nde kurslar, toplantılar ve mecmua ile ilgili çalışmaları yürütüyordu.

Matbuat dünyasında farklı gazetelerde 23 yıl çalıştıktan sonra basından emekli olan Mehmet Nuri Yardım’ın, edebiyata dair kitapları Çağrı Yayınları’ndan, çocuk kitapları ise Nar Yayıncılık’tan çıkıyor. Sanatalemi.net sitesinin ve ESKADER’in kurucularından olan Yardım, bugüne kadar pek çok projeyi üstlendi, faaliyeti yürüttü ve toplantıyı idare etti. Yazarın, dokuz yıldan beri sürdürdüğü “Yazı ve Editörlük Kursu”, Sultanahmet’te Birlik Vakfı’nda ve Üsküdar’da H Yayınları’nda devam ediyor.

 

Aşkın Geçgel (Sanatalemi.net)VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön