DUYURU

Asıl öykü şimdi başlıyorİstanbul ve edebiyatımız bir ilke daha tanıklık ediyor: Uluslar arası Öykü Festivali...

 

Zeytinburnu Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenecek olan çok uluslu festivalin onursal başkanlığını ise usta kalem Rasim Özdenören yapacak. ‘Asıl hikaye şimdi başlıyor’ sloganıyla, 16-20 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan festival hakkında konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Bu toprağın insanlarına, bu toprağın hikayelerinin yine bu topraklarda yetişmiş sanatçılar tarafından anlatılmasının önemi her zaman olduğu gibi bugün de hayatiyetini koruyor” dedi.

 

ÖYKÜ KISA YOL UZUN

 

Festivalin bu yılki “Onursal Başkanı” ise usta öykücü Rasim Özdenören olacak. Özdenören “Öykü, kökeni hikayelere, mitlere, kıssalara kadar uzansa da hem Türkiye’de hem dünyada henüz genç sayılabilir. Festivalin öyküye büyük katkısı olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

Festival Koordinatörü öykücü Aykut Ertuğrul ise, festivalin her yaştan öyküseverin ilgisini çekecek öykü oturumları, okumaları, tiyatroları ve atölyeleri içerdiğini kaydetti. Ertuğrul, festivale yurt içinden ve yurt dışından 34 öykücünün katılacağını aktardı.

 

Festivalde ayrıca Özdenören’in “Sedir Yaprağı” ve merhum Ramazan Dikmen’in “Afife Abla’nın İncileri” öykülerinin metin dramatizasyonu yapılacak. 16 Şubat’ta ZKM’de açılışı yapılacak festivalde çeşitli gruplar konser verecek.VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön