DUYURU

Memduh Cumhur’dan “Âşina Çehreler”Günümüzün değerli şairlerinden Memduh Cumhur, Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)’nin düzenlediği “Bâbıâli Sohbetleri”nde hâtıralarını anlatacak. “Âşina Çehreler”  başlığıyla düzenlenen toplantıda Memduh Cumhur, yakınlarında bulunduğu, dostluk tesis ettiği şairleri, yazarları, sanatkârları, kültür adamlarını ve gönül insanlarını anlatacak. Memduh Cumhur’un yapacağı sohbeti, kültür tarihçisi ve şairimizin yakın arkadaşı Dursun Gürlek takdim edecek. Herkesin katılabileceği program, Timaş Kitapkahve’de 3 Mart Perşembe akşamı saat 18.00’de başlayacak. Memduh Cumhur, konuşmasının ardından dinleyicilerin sorularına cevap verecek. Memduh Cumhur’un kültür sanat dünyasında yakından tanıdığı ve dostluk kurduğu isimler arasında Cemil Meriç, Münevver Ayaşlı, Ahmed Yüksel Özemre ve Niyazi Sayın da bulunuyor.

 

 

 

                   ARUZ ŞİİRİYLE MÜKEMMEL ŞİİRLER

 

         Aruz veznini günümüzde en iyi bilen ve bu tarzda güzel şiirler yazan Memduh Cumhur 25 Ocak 1947 tarihinde Bursa İnegöl’de Bosna Hersek göçmeni bir ailede doğdu. İlk ve orta tahsilini İnegöl’de, lise eğitimini ise İstanbul Haydarpaşa ve Bursa Erkek Lisesi’nde tamamladı. 1965 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde okurken 1966’da İstanbul Radyosu’nda ses sanatkârı olarak çalıştı. Burada 10 yıl  çalıştı. 1976’da TRT’den istifa etti. O tarihten bugüne kadar serbest eczacı olarak hayatını sürdürmektedir. Üsküdar’da bir eczanesi bulunuyor. Memduh Cumhur’un araştırma yazıları Hareket ile Musıkî ve Nota dergilerinde, şiirleri ise Kubbealtı Akademi Mecmuası, Türk Edebiyatı ve Yüzakı dergilerinde neşredildi. Şiirlerinden meydana gelen Tuna’yla Hasbıhal isimli eser ise İstanbul Fetih Cemiyeti Yayınları arasında 2012’de neşredildi. Kısa zamanda tükenen kitabın yeni baskıları yapıldı.

 

Aşkın Geçgel (Sanatalemi.net)VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön