DUYURU

Osman Sınav: 'Mevlana’yı Hollywood’a kaptırmam'Mevlana filmiyle ilgili bir proje üzerinde çalıştığını dile getiren Sınav ‘İnşallah yapacağım. Hedeflerimden birisi o. Ömer (Lütfi Mete) ağabeyin Mevlana çalışması vardı ve o çalışmada da bulundum. Önce, ‘Mevlana filmi nasıl yapılmalı?’ üzerine bir çalışma yapmak ve finansmanını oluşturmak lazım. Yol haritası çıkarıldı’ şeklinde konuştu. Sınav, ‘Mevlana’yı çekecek kişi Müslüman bir sanatçı olmalı’ dedi.

 

Bugüne kadar pek çok sinema filmi ve televizyon dizisine imza atan Sınav, Türk sinemasının gelişmesi için yabancı ortak yapımlara ağırlık verilmesi gerektiğini dile getirdi. ‘Dünyada, ‘kendi tarihinin sinemasını, dramasını yapamamışlar’ sıralaması yapılsa, herhalde Türk sinemacılar 1. sırada yer alır’ diyen Sınav, TRT’de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin ‘ruhu doğru olduğu için’ başarılı olduğunu söyledi.

 

STAR GAZETESİ / SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön