DUYURU

"Bu bir vatan savunmasıdır"Ankara’da düzenlenen terör saldırısının ardından sanat dünyası da yasa boğuldu. Pek çok etkinlik iptal edildi veya ertelendi. Bu arada sanatçılardan, yazarlardan üstüste birlik ve beraberlik çağrıları geldi. Halk Müziği sanatçısı Esat Kabaklı, yaşadığı üzüntüyü paylaşarak, "Kürt kardeşlerimiz destek vermedi bunlara. Bu kardeşlik duygularını pekiştirmek için bir an evvel bu şer odaklarının bitirilmesi lazım" dedi. Kabaklı ‘Bizi kışkırtamıyorlar, birbirimize düşüremiyorlar. Bunu başaramadıkça da çıldırıyorlar. Acı çekiyoruz ama başaramayacaklar’ şeklinde konuştu.

 

Tiyatrocu, aktör, şair ve yazar Ahmet Yenilmez de, Ankara'da meydana gelen terör saldırısından dolayı üzüntüsünü paylaşarak, "Olan biteni tahlil edip, yekvücut olma günümüzdür" dedi.

 

Yenilmez,  "Türkiye içten ve dıştan bir savaş halindedir. 100 yıl öncenin finalini almak için içten ve dıştan saldırı halindeler. Ümmet coğrafyasına, vatan coğrafyasına topyekün bir saldırı söz konusudur. Siyasilerin, vatandaşlarımızın ve hiçbirimizin siyasi yorum içerisine sürüklenmemesi gerekir. Olan biteni tahlil edip, yekvücut olma günümüzdür. Acımız büyük. Şehitler veriyoruz, insanlarımızı kaybediyoruz ama bu bir vatan savunmasıdır. Sabredeceğiz, devletimize güveneceğiz, akıllı olacağız ve bu süreci atlatacağız" ifadelerini kullandı.      

 

Devletlerarası geleneksel savaşların bittiği çağda savaşların terör aracılığıyla yürütüldüğüne dikkat çeken Prof. Dr. Bedri Gencer de, dünyanın en kritik coğrafyasında yaşayan Türkiye’nin, uluslararası terörün hedefi haline geldiğini söyledi. Gencer, ‘Türkiye, İngiltere ve İran başta olmak üzere terör görüntüsü altında kendisine saldıran yedi düvelle savaşıyor. Terörle savaştan galip çıkma  şansını ise devlet, millet dayanışmasının derecesi belirleyecektir’ dedi ve ekledi ‘Milli dayanışma potansiyelimize göre terör, faillerinin amaçlarının tam tersine lehte  sonuçlar verebilir.’   

 

İlahiyatçı, sosyolog Vehbi Başer de terörün hedefinin sadece güvenlik güçleri olmadığını, suikast, bombalama, toplu katliam gibi etkili şiddetin toplumu infiale sevketmeyi amaçladığını söyledi.

 

STAR GAZETESİ / SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön