DUYURU

Muhterem Yüceyılmaz Japonya İntibalarını AnlatacakGünümüzün değerli yazarlarından, hikâyeci ve romancı Muhterem Yüceyılmaz, ESKADER’in düzenlediği Bâbıâli Sohbetleri’nin konuğu olacak ve Japonya seyahatinin intibalarını anlatacak. Japonya’nın sosyal ve kültürel dokusu hakkında dinleyicilere hitap edecek olan Yüceyılmaz, Türkler ve Japonlar arasındaki benzerliklere de dikkat çekecek. Yazar, konuşmasının ardından dinleyicilerin konuyla ilgili sorularına cevap verecek. Elif Sönmezışık’ın takdim edeceği toplantı, Timaş Kitapkahve’de 17 Mart Perşembe günü saat 18.00’de başlayacak.

 

Muhterem Yüceyılmaz  ,1953 Kars doğumludur.İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim görmüştür.

 

Merhum Ahmet Kabaklı yönetimindeki Türk Edebiyatı Dergisi’nin düzenlediği “ Ömer Seyfeddin Hikaye Yarışması” nın 1995 yılı birincisi olarak Edebiyat dünyamıza adını duyuran Yüce Yılmaz’ın  yayımlanmış eserleri şunlardır:

 

İlk hikaye kitabı Çeşmibülbül Mevsimi’dir.Daha sonra sırasıyla Haliç Hikayeleri, Uzak Dur  Körfezimden adlı kitapları (Ötüken Neşriyat ’tan ) yayımlanmıştır.

 

Kandil isimli kitabındaysa (Nesil Yayınları ) son yıllardaki hikayelerinden bir demet sunan Muhterem Yüce Yılmaz’ın ilk romanı Rüya Ressamı,(Ötüken Neşriyat) 1999 yılında çıkmıştır.

 

Son Nefesten Önce romanı 2005 yılında (Nesil Yayınlarından),Kandil 2006  yılında (Nesil Yayınlarından ),Sultan ve Emirleri / Moğolların Gölgesinde 2007 yılında (Nesil Yayınlarından),okurun karşısına çıkmıştır.

 

Son romanı Osmanlı tarihinden bir dönemi, Kanuni dönemini ele alan Mihrimah Sultan’dır. Nesil yayınlarından ,2008 Şubatında çıkmıştır.Edebi çalışmalarına İstanbul Fatih’te devam eden Yüceyılmaz evli olup iki evladı vardır.

 

eskader.netVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön