DUYURU

Gök Sultan’a görkemli galaOyunda İhsan Ustaoğlu, Batıkan Avcı, Caner Bilginer, Erdal Çiçek, Şemistan Kaya, Fulya Bilginer, Tugay Abukan ve Hilal Doyran rol alıyor. Oyunun yazar ve yönetmeni Üstün İnanç, II. Abdülhamid’in, Osmanlı padişahları içerisinde hakkında en çok tartışma yapılan padişah olduğunu belirterek, “Bu tartışılan padişahı bir de biz ele aldık ve neredeyse bir belgesel şeklinde sahneye taşıdık. Tarihini bilmeyen toplumlar sonunda yıkılmaya mahkumdur, onun için topluma bu oyunu hediye ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

KAHRAMANLARIMIZA UZAĞIZ

 

İnanç, oyunu hazırlarken birlikte çalışmalar yaptığı Necip Fazıl Kısakürek’i andığını dile getirerek, şunları söyledi: “Saçımızdan tırnağımıza kadar manevi yapımızı oluşturan rahmetli Necip Fazıl Kısakürek’tir. Oyun sonrası sahnede konuşma yaparken yine onu hatırladım ve duygulandım, gözyaşlarıma engel olamadım. Çünkü ben onun şaheseri olan ‘Sultan Abdülhamid’ oyununu 519 kere sahneye koydum, hem yönetmeni, hem oyuncu olarak rol aldım. Bugün burada, yıllardır bu işe verdiğimiz emeğin değdiğini anladım.”     

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen de “Biz Türk milleti olarak maalesef tarihimizle, kendi gerçek kahramanlarımızla arası açık bir toplumuz. Böyle bir toplumda tarihimizden sağlam, güvenilir, doğru bilgilerle estetik işleri sahneye taşımak, bu değerli kişileri tanımak başlı başına önemli.’ dedi.

 

STAR GAZETESİ / SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön