DUYURU

"Dünya mirası kentlerin çocukları" Safranbolu'da buluşacakKaymakam Murat Bulacak, Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi Aslanlar Şubesi'ndeki toplantıda, 23 Nisan'ın, dünyada çocuklara bırakılan tek bayram olduğunu söyledi.

 

Etkinlikler kapsamında dünya mirası kentlerden çocukları Safranbolu'da buluşturmak istediklerini anlatan Bulacak, "Şu ana kadar 8 miras kentimizden olumlu cevap geldi. Safranbolu'nun kardeş şehirlerinin bulunduğu Bulgaristan ve Makedonya'dan da çocuklar gelecek." dedi.

 

Bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı uluslararası düzeyde ve daha renkli kutlayacaklarını ifade eden Bulacak, amaçlarının, Safranbolu'nun tanıtımına katkıda bulunmak olduğunu dile getirdi.

 

Bulacak, kutlamalarla, geleceği inşa edecek çocuklarda kardeşlik, dostluk duygularının gelişmesini dilediğini kaydetti.

 

Belediye Başkanı Necdet Aksoy da 23 Nisan'ın ülke genelinde her yıl uluslararası katılımla kutlandığını, kendilerinin de böyle bir program hazırladığını belirtti.

 

Safranbolu'nun özelliği "dünya mirasını" vurgulamayı arzu ettiklerini söyleyen Aksoy, "Türkiye'de 15 dünya mirası şehir var. 1994'te dünya mirası olan Safranbolu, bu özelliğini en fazla değerlendiren, dünyaya kendisini ifade eden ve Türkiye'de de dünya mirası vurgusunu en fazla yapan şehir. Buradan hareketle Türkiye'deki dünya mirası şehirlerinin tamamını değişik vesilelerle bir araya getirmeyi hedefliyoruz." diye konuştu.

 

Dünya mirası kentlerden çocukları Safranbolu'da buluşturma hedefiyle yola çıktıklarını bildiren Aksoy, bu kapsamda 170 çocuğun ilçeye geleceğini ifade etti.

 

STAR GAZETESİ / SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön