DUYURU

‘Bozkır şiiri’ne aşık Alman Üsküdar’daÜsküdar Belediyesince düzenlenen “II. Uluslar arası Üsküdar Şiir Festivali” devam ediyor. Başkanlığı’nı şair Arif Ay’ın yaptığı festivalin üçüncü gününde ‘Şiir Sokakta’ etkinliği düzenlendi. Validebağ Korusu’ndaki etkinlikte Suriye’den Ammar Tabbab, Muhammed Eltawil, ABD’den Mel Kenne, Fas’tan Muhammed Bennis, Ürdün’den Hisham Bustani ve Türkiye’den Eren Safi, Mustafa Muharrem, Mustafa Akar, Hüseyin Akın ve Baki Ayhan T. şiirlerini okudu. 

 

DİL KURSUNA GİTTİ

 

Festivale Almanya’dan katılan şair Achim Wagner de yedi sene önce geldiği İstanbul’a aşık olduğunu söyledi. Wagner, “Yedi sene önce İstanbul’a gelmiştim. Alman Kültür Vakfı bana ödül olarak ev vermişti, Galata’da 6 ay yaşadım. Burada yaşarken İstanbul’u çok sevmeye başladım ve dil kursuna başlayarak Türkçe öğrenmeye çalıştım” dedi. Wagner, Osmanlı döneminden beri İstanbul üzerine şiir yazan birçok yabancı şair olduğunu vurgulayarak, kendisinin de İstanbul konulu şiirler yazdığını belirtti. “Ankara’ya taşınıp bir süre de orada kalınca bozkır şiirleri yazmaya başladım” diyen Wagner, şunları anlattı: “İç Anadolu’yu çok sevdim. Ahmed Arif gibi şairler bozkır üzerine şiirler yazmış. Yunus Emre de bana göre bozkır şairi. Ben eski Türk şiirini çok seviyorum, daha çok eski Türk şiirlerini okuyorum.”  

 

STAR GAZETESİ / SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön