DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ: Araştırmacı yazar, İsmail Bilgin, Kut’ül Amare zaferini anlatacakTürk Edebiyatı Vakfı’nın bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde, araştırmacı yazar İsmail Bilgin Kut’ül Amare zaferini anlatacak.

 

İsmail Bilgin Kimdir?

1964 yılında Gelibolu İlçesi’nin Evreşe Bucağında doğdu. İlkokul ve ortaokulu Evreşe’de, liseyi ise Gelibolu’da bitirdi. 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden 1988 yılında mezun oldu. 

İki sene boyunca Edirne-Kınalı otoyolunun inşaatında bir İngiliz firmasıyla beraber çalıştı. 

1990 yılında mezun olduğu okula asistan olarak girdi. 1993 yılında yüksek lisansını, 1999 yılında da doktorasını tamamladı. 

Ömer Seyfettin Hikâye yarışmalarında üçüncülük, mansiyon ve 1999 yılında da birincilik aldı. Ayrıca bir derginin deneme yarışmasında da üçüncü oldu. 

2000 yılında kendi isteği ile üniversiteden ayrılarak bir kamu kurumuna geçti. İngilizce bilmektedir.

Kut’ül Amare/Osmanlı’nın Son Zaferi; 57. Alay-Galiçya/Ölümsüz Alayın Öyküsü; Sarıkamış/Beyaz Hüzün; Mehmet Âkif ile oğlu Emin’in Millî Mücadele Yolculuğunu anlattığı Ankara’nın Ateştir Yolu gibi tarihî romanlarının yanında çocuklar için kaleme aldığı çok sayıda kitabı bulunuyor. 

Giriş serbesttir.

Başlama saati. 17.00

 VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön