DUYURU

İlk dönem Kur’an-ı Kerim’ler sergideSuriye’nin başkenti Şam’da bulunan Emevi Camisi’nde 1917 yılında çıkan yangında yok olmaktan kurtarılan Kur’an-ı Kerim’in ilk dönemine ait Küfi yazı türü nüshaları “Mucize Kitabın Muhteşem Hattı: Küfi” başlığı altında Türk ve İslam Eserleri Müzesi’nde sergileniyor.

 

Sergide ilk Kur’an ciltlerinden başlayarak halifeler döneminden, Abbasi, Memluk, Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait zengin bir arşiv bulunuyor.  Sergide, Şam’daki Emevi Camisi’nde çıkan büyük yangından kurtarılan 8. ve 9. yüzyıla ait rulo halindeki Kur’an-ı Kerim’ler de yer alıyor. Dünyada Kufi yazı türünde en geniş kapsamlı sergi olma özelliğini taşıyan  “Mucize Kitabın Muhteşem Hattı: Küfi” sergisi, 30 Mayıs’a kadar ziyaretçilerini bekliyor.  

 

STAR GAZETESİ / SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön