DUYURU

“Kadim Sanatın Işığı Yeni Dünyada”Anadolu Üniversitesi’nin Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri kapsamında ev sahipliğini yaptığı “Kadim Sanatın Işığı Yeni Dünyada” isimli sergi açıldı.

 

Anadolu Üniversitesi Çağdaş Sanatlar Müzesi’nde açılışı gerçekleştirilen sergide, “New York Islamic Arts” grubunun karma eserleri yer alıyor.  Eserler arasında grubunun kurucu eğitmeni Müjgan Başköylü’nün Kat’ı sanatının örneklerinden olan 38 adet eseri ve öğrencileri A. Elinor Holland, Zinnur Doganata, Behnaz Karjoo, Nurdan Yeneroğlu ve Nadia Celestin’in hat, tezhip, minyatür, ebru ve kat’ı tekniği ile çalıştıkları 30 eseri bulunuyor.

Serginin açılışında konuşan New York Islamic Arts Kurucusu ve Eğitmeni Müjgan Başköylü, kendilerine gelen talep doğrultusunda yaklaşık 9 ayda bu sergiyi hazırladıklarını bildirdi. Yunus Emre ile de alakalı çalışmaların yer aldığı “Kadim Sanatın Işığı Yeni Dünya’da’’ isimli sergi, 30 Haziran tarihine kadar açık kalacak. 

 

TÜRKİYE GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön