DUYURU

Yeşil Cami Önü yeni sahibini arıyorOsman Hamdi Bey’in, “Kaplumbağa Terbiyecisi” adlı tablosundan sonra bilinen en büyük eseri, Osmanlı günlük hayatını etkileyici bir kompozisyonla bugüne taşıyor.

 

Türkiye müzecilik tarihinde ve resim sanatında önemli izler bırakmış olan Osman Hamdi Bey’in “Yeşil Cami Önü” isimli tablosu 14 Mayısta  Antik A.Ş. müzayede evinde satışa sunuluyor. Osmanlı mimarisinin süslemelerini ve ince işçiliğindeki detaylarını 16 insan figürü ile tuvalde betimleyen Osman Hamdi Bey, eski Osmanlı günlük hayatının ruhunu etkileyici bir kompozisyonla günümüze taşıyor.  Sanat tarihçileri, müze direktörleri ve sanat uzmanları tarafından “başyapıt” olarak nitelendirilen tuval üzerine yağlıboya  185’e 100 santimetre ebadındaki   muhteşem tablo, 10 milyon lira açılış fiyatı ile satışa sunuluyor. Müzayedede ayrıca Hoca Ali Rıza’dan, Halife Abdülmecid’e kadar birçok ünlü ressamımızın çalışmaları yeni sahibini arayacak. 

 

TÜRKİYE GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön