DUYURU

Gençler değerlerimizi sahneye taşıyorBakanlığa bağlı 81 ilde faaliyet gösteren 220 Gençlik Merkezi’nden 693 ekiple 7 bin gencin yoğun ilgi gösterdiği yarışmanın 81 il, 7 bölgede düzenlenen il ve grup yarışmaları tamamlandı.

 

14-29 yaş arasındaki gençler; değerler eğitimi konularından sevgi, saygı, sorumluluk, adalet, yardımseverlik, doğruluk, dürüstlük, sabır, üretkenlik, güven, hoşgörü, alçakgönüllülük, empati, kanaatkârlık, çalışkanlık konulu, komedi ve dram türlerinde kendi yazdıkları senaryoları ile katıldıkları yarışmalarda, hem güldürdü hem de düşündürdüler. 

 

Halka açık olarak düzenlenen yarışmalarda vatandaşlar da gençlerin performansını izlemek üzere salonlara akın etti. 81 ilde gerçekleştirilen il yarışmalarını birinci tamamlayan Gençlik Merkezleri; Mart-Nisan aylarında düzenlenen Grup Birinciliği Yarışmalarına katılma hakkı kazandılar. 

 

7 bölgede Konya, Mersin, Şanlıurfa, Erzurum, Samsun, İzmir ve Edirne’de gerçekleştirilen Grup Yarışmalarında birinciliği elde eden Gençlik Merkezleri ise Gençlik Haftası’nda 18 Mayıs 2016 tarihinde saat:14:00’te ATO Congresium Ankara’da düzenlenecek ve ünlü oyuncuların jürilik yapacağı Türkiye Finali’nde ter dökecekler. Jüri olarak; Engin Altan Düzyatan ve Diriliş Ertuğrul ekibi ile Ahmet Yenilmez, Çetin Altay, Hasan Kaçan, İsmail Hakkı Ürün, Ayşe Tolga jürilik yapacak.

 

Türkiye Finali hakkı kazanan Gençlik Merkezleri ekipleri ve oyunları ise şu şekilde;

 

İç Anadolu Bölgesi Birincisi: Çankırı Gençlik Merkezi, Ne Olacaksa Olsun Galan, 

 

Akdeniz Bölgesi Birincisi: K.Maraş Gençlik Merkezi,Birden Bire

 

Güney Doğu Anadolu Bölgesi Birincisi: Kilis Gençlik Merkezi, Ver Elini İnsanlık

 

Doğu Anadolu Bölgesi Birincisi: Erzincan Gençlik Merkezi, Teknokolik,

 

Karadeniz Bölgesi Birincisi: Zonguldak Gençlik Merkezi, Yurttan Sesler Korosu 

 

Ege Bölgesi Birincisi: İzmir Gençlik Merkezi, Alar,

 

Marmara Bölgesi Birincisi: Bursa Gençlik Merkezi, Hayaller ve Gerçekler

 

Türkiye Finalinde dereceye giren gençlere, yurtdışı gezisi, temel oyunculuk eğitim kursları, başarı belgesi ve plaket verilecek.

 

STAR GAZETESİ / SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön