DUYURU

Bir kültür alpereni olarak Ahmet KabaklıTemellerin Duruşması, Türkiye’yi Yoğuranlar, Türk Edebiyatı Tarihi, Mabet ve Millet ve daha niceleri... Eserleri, konferansları ve kurucusu olduğu Türk Edebiyatı Vakfı’yla kültür ve sanat dünyasının alperenlerinden olan Ahmet Kabaklı için bugün bir anma toplantısı düzenleniyor.

 

Kabaklı, Basın İlan Kurumu ile Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneğinin (ESKADER) işbirliğiyle düzenlenen “Matbuat Aleminden Sanatkar Çehreler” adlı etkinlikte anılacak. Çemberlitaş’taki Basın Müzesinde gerçekleştirilecek anma etkinliğine Yrd. Doç. Dr. Ergül Ülgen ve yazar Ayla Ağabegüm konuşmacı olarak katılacak.  Konuşmaların ardından Ahmet Kabaklı’nın eser ve fotoğraflarından oluşan sergi sanatseverlerle buluşacak. Etkinlik, 14.30’da başlayacak.   

 

STAR GAZETESİ / SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön