DUYURU

Büyük Selçuklu’nun görkemi sergideBüyük Selçuklu İmparatorluğu’nun kültürel ve sanatsal birikimini anlatan “Bir Sanat İmparatorluğu Selçuklu’nun Görkemi” isimli resim sergisi, 30 Haziran’a kadar sanatseverlerin beğenisine sunuldu.Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde, ressam Murat Erkan’ın tuval ve çuval üzerine üzerine yağlı boya, gümüş ve altın varak kullanarak yaptığı sergide, Anadolu Selçuklu dönemine ait eserler resim sanatıyla anlatılıyor. Selçuklu mimari eserleri, halı ve kilimler, seramikler ve çinilerinde kullanılan tekniklerden yararlanan ressam Murat Erkan, serginin 10 yıllık çalışmanın ürünü olduğunu söyledi. Selçuklu çalışmalarının halen devam ettiğini belirten Erkan, Anadolu coğrafyası ve Orta Asya kültürü içerisinde Türk kültürünü en iyi şekilde yansıtan birikime sahip olduğu için Selçuklu dönemini ele aldığını anlattı.    

 

Sergide 300 eser var

 

Türkiye’yi temsilen Büyük Selçuklu İmparatorluğu’nu resimleriyle dünyaya tanıtmak istediğini aktaran Erkan’ın 300 eserinden oluşan sergi, 30 Haziran’a kadar gezilebilecek.

 

STAR GAZETESİ / SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön