DUYURU

İmam Hatip’te meşk zamanıİmam Hatipler tarihinde bir ilk gerçekleşiyor. Millî Eğitim Bakanlığı bir ilke imza atarak Üsküdar Hakkı Demir Anadolu Lisesi’nde ‘Klasik Sanatlar ve Musiki Projesi’ni hayata geçiriyor. Lise birinci sınıftan itibaren verilecek eğitim, 2016-2017 eğitim yılından itibaren uygulamaya konuluyor.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nafiz Yılmaz, projenin gerçekleşmesiyle birlikte öğrencilerin kültür ve medeniyet mirasının devamlılığını sağlamada önemli bir kazanım elde edeceğini söylüyor.

 

SANAT BİLİNCİ ARTACAK

 

Özellikle Hüsn-i Hat ve Mûsikî alanlarında öğrencilerin bilgi ve becerilerini artıracak olan uygulama, topluma sanat bilinci gelişmiş bireyler kazandırma açısından da önem arzediyor.

 

İlk etapta, İstanbul Üsküdar Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne yetenek sınavı ile Hüsn-i Hat bölümü için 34, Mûsikî bölümü için 34 öğrenci olmak üzere toplamda 68 öğrenci alınacak. Şu ana kadar 25 öğrencinin kayıt yaptırdığı projenin başvuruları 20-29 Haziran2016 tarihleri arasında doğrudan, posta veya web sitesi üzerinden yapılıyor. Ayrıntılı bilgi için okulun http://hakkidemiranadoluihl.meb.k12.tr adresi ziyaret edilebiliyor.

 

Öğrenci seçimine ilişkin yetenek sınavı ise 11 - 15 Temmuz 2016 tarihleri arasında tek aşamalı komisyon toplantında yapılacak.

 

STAR GAZETESİ / SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön