DUYURU

Bölücülere hep lanet ettiYaşamını türkülerine, türkülerini yaşamına adayan saz ve söz ustası Ertaş 74 yaşında hayata gözlerini yummuştu.

 

Neşet Ertaş için memleketi Kırşehir’de Valilik ve Belediye tarafından mezarı başında anma programı düzenlendi. Anma programına, Vali Necati Şentürk, sanatçılar ve idari yetkililer katıldı. Duaların edildiği anma programında duygu ve düşüncelerini dile getiren Vali Necati Şentürk, “Bu dünyanın karışıklığında, ülkemizdeki karışıklık içerisinde Neşet Ertaş gibi gönül dostu, sevgi mimarı sanatçılara ihtiyaç var’ dedi. Ertaş’ın hiçbir zaman ayrılıkçı fikirlere taviz vermediğini, onların yanında olmadığını dile getiren Şentürk ‘’Neşet usta bölücülere hep lanet etti. Bu vatanın has ve halis bir evladı olarak bu dünyadan ayrıldı. Ona çok ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

 

STAR GAZETESİ / SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön