DUYURU

Daha yerli bir sanat için start verildiİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kültür sanat sezonuna Çırağan Sarayı’nda yapılan açılış merasimiyle start verdi.

 

Açılışta, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin sergi, panel, tiyatro, sempozyum, söyleşi ve konser gibi kültür sanat faaliyetlerinin anlatıldığı tanıtım filmi gösterildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Orkestrası Korosu da “İstanbul Şarkıları Konseri” verdi. Açılışta konuşan İBB Meclis Başkan Vekili Ahmet Selamet, “Artık İstanbul’da kültür sanat herkes için ulaşılabilir olmuş, ayrıcalık olmaktan çıkmış, büyük oranda halka da ulaşmıştır” dedi. İBB Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen ise İstanbul’un tarihine, misyonuna, sanatına yakışacak bir anlayışla, geçmişten kopmadan geleceğe taşınacak bir anlayışla çalışmalar yaptıklarını söyledi. Şen,“Yahya Kemal’in, Necip Fazıl’ın İstanbul’a baktığı gibi İstanbul’a bakmaya gayret ediyoruz. Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul’a verdiği değer doğrultusunda, bu çalışmalar sürecek” ifadelerini kullandı.

 

TÜRKİYE GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön