DUYURU

9 milyon yıllık zürafa fosili



Kayseri’nin mağara ve yer altı şehirlerinin envanterini çıkaran Obruk Mağara Araştırma Grubu, 9 milyon yıllık zürafa fosili buldu.

 

Murat Öztekin

 

Çalışmalarını iki yıldır sürdüren grup, bir mağaranın envanterini çıkarırken sürpriz bir fosille karşılaştı. Yapılan araştırmalar neticesinde fosilin 9 milyon yıllık bir zürafaya ait olduğu tespit edildi. Grup başkanı Ali Murat Yamaç, fosilin bulunduğu sahada gergedan, mamut gibi pek çok hayvanın fosiline de rastladıklarını söyledi. Obruk Mağara Araştırma Grubu üyeleri, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret ederek, ildeki yer altı şehirleri hakkında bilgi verdi.

 

TÜRKİYE GAZETESİ / KÜLTÜR-SANAT



VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön