DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ: “BÂBIÂLÎ’DEN PORTRELER”Türk Edebiyatı Vakfı’nın bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde yazar Dursun Gürlek, “Bâbıâlî’den Portreler” başlığı altında bir konuşma yapacak.

 

Dursun Gürlek Kimdir?

1952 yılında Tokat’ta doğdu. İlk ve orta tahsilini memleketinde tamamladı. İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Yeni İstanbul, Tercüman, Hürriyet, Günaydın gazetelerinde çeşitli görevlerde bulundu. Bir süre muhtelif okullarda Türkçe ve edebiyat öğretmenliği yaptı. Biyografi araştırmaları ve çeşitli makaleleri Türk Edebiyatı, Meşale, İnanç, Milli Kültür, Kültür Dünyası gibi dergilerde yayımlandı ve yayımlanıyor. Tarih ve Düşünce dergisinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı.

Hâlen radyo ve televizyon sohbetlerinin yanında, yazarlık çalışmalarını da devam ettiriyor.

 

Eserlerinden bazıları:

Ayaklı Kütüphaneler

Çınaraltı Kitap Sohbetleri

Muhabbet Ateşi

Sohbet Tadında

Maziye Bir Bakıver

Karınca Huzura Varınca

Kültür Dünyamızdan Manzaralar

 

 

Giriş serbesttir.

Başlama saati: 17.00

Yer: Türk Edebiyatı Vakfı/Sultanahmet

Tel: 0212 526 16 15 / 527 50 32VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön