DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ: Mehmet Âkif Ersoy’un torunu Selma Argon “Dedem Mehmet Âkif’ten Hatıralar” başlıklı bir konuşma yapacak...Türk Edebiyatı Vakfı’nın bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde, Mehmet Âkif Ersoy’un torunu Selma Argon “Dedem Mehmet Âkif’ten Hatıralar” başlıklı bir konuşma yapacak.

 

Selma Argon kimdir?

 İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Âkif Ersoy'un torunu. İki evlâdından Suat’ın (diğeri “Ferda” şiirine da adını veren Ferda) kızı. 

Şair ve yazar. 

Bütün hayatını dedesini anlatmaya adı. Türkiye'de gitmediği ve konferans vermediği yer neredeyse kalmadı. 

Gayesini, “Dedem hakkında doğru bilgileri anlatmak ve onun vatan, bayrak ve Allah aşkını özellikle genç nesillere aktarmak” olarak özetleyen Selma Argon, “Dedem Mehmet Âkif ve Çocuklar için Safahat” kitaplarına da imza attı.

 

Giriş serbesttir.

Başlama saati. 17.00

 VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön