DUYURU

Taksim'de sahaf festivaliBeyoğlu’nda 50 gün sürecek olan ‘Beyoğlu Hareketleniyor’ Festivali kapsamında düzenlenen yedi festivalden biri olan Beyoğlu Sahaf Festivali’nin açılışı Taksim Meydanı’nda gerçekleştirildi.

 

Açılış törenine Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, göreve yeni başlayan Fransa İstanbul Başkonsolosu Bertrand Buchwalter ve çok sayıda vatandaş katıldı. 10. defa vatandaşlarla buluşan Sahaf Festivali’inde on binlerce kitap, okuyucunun beğenisine sunuldu. İstanbul ve Türkiye’nin değişik illerinden 70 sahafın katıldığı festivalde; asırlık kitapların yanı sıra, tarihe şahitlik eden dergiler, eski fotoğraflar, film ve tiyatro afişleri, nadide levhalar, mektuplar, kartpostallar da stantlardaki yerini aldı. Kitap meraklılarını buluşturan festival, 6 Kasım tarihine kadar vatandaşların ziyaretine açık olacak.

 

Harun Basat  İHA

 

TÜRKİYE GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön