DUYURU

Milli Kültür ŞurasıKültür ve Turizm Bakanlığı, Bakan Nabi Avcı'nın talimatıyla 3. Milli Kültür Şurası'nın hazırlıklarına başladı. İlki 1982, ikincisi 1989 yılında yapılan Milli Kültür Şurasının üçüncüsünü gerçekleştirmek için bakanlıkta çalışma grupları oluşturuldu. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı da şura öncesi kültür ve sanat dünyasının önemli isimleriyle gruplar halinde istişarelerde bulunuyor. 

 

  Bakan Avcı, bu kapsamda İstanbul'da aralarında Beşir Ayvazoğlu, Hasan Bülent Kahraman, İskender Pala, Mehmet Çebi, Fatih Andı, Hasan Kaçan, Ali Saydam, Doğan Hızlan, Enis Batur, Selim İleri, Ümit Meriç, Erhan Afyoncu, Haluk Dursun, Hayati Develi, Mustafa Ruhi Şirin, Kenan Gürsoy, Erol Kılıç, Süleyman Seyfi Öğün, Hüseyin Besli, Nükhet Vardar, Deniz Bayrakdar, Ahmet Kot gibi isimlerin bulunduğu sanatçı, yazar ve akademisyenlerle bir araya geldi. Toplantılara Bakanlık Müsteşarı Ömer Arısoy da katıldı. 

 

  Toplantılarda, kültür ve sanat alanındaki çalışmalarda yaşanan sıkıntılar ve çözüm yolları konularında fikir alışverişinde bulunuldu. Bakan Avcı'nın geniş bir yelpazede gruplar halinde sürdüreceği istişare toplantılarının 3. Milli Kültür Şurasındaki konu başlıklarının belirlenmesine zemin hazırlaması bekleniyor. 

 

STAR GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön