DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ: Yazar Mehmet Nuri Yardım, “Âşina Çehreler” başlığı altında ülkemizin ünlü yazarlarından hareketle bir edebiyat sohbeti yapacak...Türk Edebiyatı Vakfı’nın bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde, yazar Mehmet Nuri Yardım, “Âşina Çehreler” başlığı altında ülkemizin ünlü yazarlarından hareketle bir edebiyat sohbeti yapacak.

 

Mehmet Nuri Yardım Kimdir?

 

23 Nisan 1960'da Siirt'de doğan Mehmet Nuri Yardım, ilk ve orta öğrenimini Siirt'te tamamladıktan sonra 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. 

İlkokul döneminden itibaren edebiyatla ilgiliydi. 13 yaşında ve henüz ortaokul üçüncü sınıf öğrencisi iken ilk şiiri Yeni Asya gazetesinde yayımlandı, 1976’da, 16 yaşında iken Elif Edebiyat Bülteni’nin hikâye yarışmasında dereceye girdi. Hayatının ilerleyen dönemlerinde de edebiyat alanında çeşitli ödüller aldı.

1979'da gazeteciliğe başladı. Yeni Asya, Doğuş, Tercüman, Türkiye, Hürriyet, Zaman, Bizim Gazete, Haber Fatih, Ortadoğu ve Yeniçağ gazetelerinde çalıştı. Türkiye Çocuk dergisinde haber müdürlüğü görevini (1994) yaptı. 2001'de basın hayatından emekli olmasının ardından 15 yıl Kubbealtı Akademisi Kültür Sanat Vakfı tarafından çıkarılan Kubbealtı Akademi Mecmuası’nın yazı işleri müdürlüğünü üstlendi. 

2016 Yılından itibaren Mihrabat Yayınları Genel Yayın Yönetmenliğini üstlendi. 

10 Ağustos 2006'da bazı arkadaşıyla beraber kurduğu kültür sanat sitesi sanatalemi.net isimli internet sitesi 2007’de Türkiye Yazarlar Birliği tarafından “Elektronik Yayıncılık” dalında Türkiye’nin “en başarılı sitesi” seçildi. 2008 yılında Muterem Yüceyılmaz, Bestami Yazgan, Osman Olcay Yazıcı, Şerif Aydemir, Yusuf Dursun ve Nidayi Sevim ile birlikte Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği'nin (ESKADER) kurucuları arasında yer aldı. Derneğin üç dönem başkanlığını üstlendi. Güncel olarak Milat Gazetesi'nde düzenli olarak köşe yazıları yazmaktadır.

 

Giriş serbesttir.

Başlama saati. 17.00VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön