DUYURU

“Bayrak şairi” panelle anılacakŞair, öğretmen ve aynı zamanda siyasetçi olan Türk edebiyatının mühim şairlerinden Arif Nihat Asya, bir panelle yâd ediliyor.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) tertipleyeceği panelde; ölümünden 41 yıl sonra, “Bayrak, Vatan ve Dua Şairi” Asya’nın fikirleri ve edebî faaliyetleri konuşulacak. Panel, “Vatan, Bayrak ve Dua Şairi Ârif Nihat Asya’ya Saygı” adlıyla 23 Kasım Çarşamba günü İstanbul Bakırköy’deki İBB Cem Karaca Kültür Merkezinde düzenlenecek. Faaliyette, Cafer Vayni’nin moderatörlüğünde Arif Nihat Asya’yı anlamaya ve genç nesillere tanıtmaya yönelik bir panel yapılacak. Panele, Yrd. Dr. Erol Ülgen, Yusuf Dursun, Recep Arslan ve Cengizhan Orakçı konuşmacı olarak katılacak. Panele Yrd. Dr. Erol Ülgen, Yusuf Dursun, Recep Arslan ve Cengizhan Orakçı konuşmacı olarak katılacak. 

 

TÜRKİYE GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön