DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ: Prof. Dr. Mehmet Çelik, “Türk Demokrasisinin Gelişme Süreci ve Darbeler” başlıklı bir konuşma yapacak...Türk Edebiyatı Vakfı’nın bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde, Prof. Dr. Mehmet Çelik, “Türk Demokrasisinin Gelişme Süreci ve Darbeler” başlıklı bir konuşma yapacak.

 

Prof. Mehmet Çelik Kimdir?

 

İlk ve orta öğrenimini Elazığ’da, yüksek öğrenimini Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kelâm ve İslâm Felsefesi Bölümü ile Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı’nı bitirerek tamamladı. 

1980 yılında akademik hayata intisap etti. 1982–1987 yılları arasında Mor Gabriel Manastırı’nda Süryanca ve Hristiyan Teolojisi üzerine eğitim aldı. 

Fırat Üniversitesi'nde 1990-1995 yılları arasında yardımcı doçent, 1995-2001 yılları arasında doçent, 2001'den itibaren Celal Bayar Üniversitesi'nde Profesör unvanıyla öğretim görevlisi olarak çalıştı. Şimdilerde Anka Teknoloji Üniversitesi Rektörü olarak görev yapıyor. Ülke TV’nin Sıradışı Tarih programına sık sık katılıyor.. 

 

Giriş serbesttir.

Başlama saati. 17.00VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön