DUYURU

Einstein filmi için 'motor' denildiAlman bilim adamı Albert Einstein'ın hayatının anlatılacağı "Deha" filminin çekimleri Çek Cumhuriyeti'nin başşehri Prag’da başladı.

 

2017’de yayınlanacak filmde Einstein'ı, Karayip Korsanları ve Zoraki Kral gibi filmlerde rol alan başarılı oyuncu Geoffrey Rush canlandıracak. Johnny Flynn’ın de Einstein’ın gençliğini oynayacağı filmde Alman bilim adamının, hayatına ve başarılarına ışık tutulacak. Yapımcılığını ve yönetmenliğini Ron Howard’ın üstlendiği seri, Walter Isaacson’ın ünlü “Einstein: Hayatı ve Evreni” adlı kitabından uyarlama olarak 171 ülkede 45 farklı dilde gösterilecek.

 

TÜRKİYE GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön