DUYURU

Madame Tussauds balmumu heykel müzesi nerede ve nasıl gidilir?Madame Tussauds  müzesi dünyada en çok bilinen ve en çok sevilen müzelerden biridir. Ünlü isimlerin balmumu heykellerinin yer aldığı müzeye her dönemde yoğun ilgi oldu. Madame Tussauds  21. müzesiyle İstanbul’da.

Madame Tussauds balmumu müzesi 28 Kasım'dan itibaren misafirleri ile buluşacak.

MÜZEDE YER ALAN İSİMLER

Müzede dünyadan ve Türkiye'den tarih, kültür, sanat, spor ve siyaset dünyasından yaklaşık 60 ünlü ismin yer alıyor.

Mustafa Kemal Atatürk, Zeki Müren, Steve Jobs, Mazhar Fuat Özkan (MFÖ), Barış Manço ve Mimar Sinan gibi isimler yer alıyor. Ayrıca kimlerin olduğunundan bahseden Madame Tussauds İstanbul Grup Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner  Hz. Mevlana'nın figürünün de yer alacağını söyledi ve ekledi:  "Minyatürler dışında Hz. Mevlana'nın belirli bir resmi olmadığı için, Hz. Mevlana'nın heykeli, 22. kuşaktan torunu Faruk Çelebi'nin vücut hatları kullanılarak oluşturuldu." dedi.

Toplantı sonunda, Barcelona'da forma giyen Arjantinli futbolcu Lionel Messi ve ünlü pop şarkıcısı Madonna'nın balmumu heykelleri basın mensuplarına gösterildi.

Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde tarihi bir gezintinin yapılabileceği müzede, Türkiye'den birçok ismin yanı sıra çok sayıda uluslararası müzik, spor ve film yıldızı da görülebilecek. 

Müzede dünyadan ve Türkiye'den tarih, kültür, sanat, spor ve siyaset dünyasından yaklaşık 60 ünlü ismin yer alıyor.

MADAME TUSSAUDS MÜZESİNE NASIL GİDİLİR? 

Madame Tussauds İstanbul, İstiklal Caddesi üzerindeki Grand Pera binasının ilk iki katında, 2 bin metrekarelik alanda konumlanacak. 

 

STAR GAZETESİ / SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön