DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ: Eski Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, “Gençlik Medyayla Ne Kadar Barışık?” başlıklı bir konuşma yapacak.Türk Edebiyatı Vakfı’nın bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde, Eski Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, “Gençlik Medyayla Ne Kadar Barışık?” başlıklı bir konuşma yapacak.

 

Mehmet Atalay Kimdir?

 

İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. 

Meslek hayatına Trabzon Karadeniz Gazetesinde başladı. Son Havadis, Tercüman ve Milli Gazetedeki gazeteci-yazarlık görevlerinden sonra Zaman Gazetesinde spor müdürlüğü yaptı. 

1994-2000 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri Genel Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediye Başkanlını Spor Danışmanlığı görevini yürüttü. 2000 yılında Yeni Şafak Gazetesi Genel Müdürlüğü yaptı. 

2003 yılında Başbakan Başmüşavirliği, ardından Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne atandı. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü de yapan Mehmet Atalay, Merkez Danışma Kurulu Başkanlığı, İstanbul Olimpiyat Hazırlık ve Düzenleme Kurulu As Başkanlığı, Üniversiad Hazırlık Düzenleme Kurulu üyeliği, TMOK Yönetim Kurulu Üyeliği ve Olimpiyat İcra Kurulu Başkanlığı ve Türkiye Paralimpik Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütüyor. 

2009 yılında ayrıca Uluslararası Organizasyonlardan Sorumlu Başkoordinatörlük görevine getirildi. Bir süre Basın İlan Kurumunda Genel Müdürlüğü de yapan şimdilerde Haber Türk televizyonu ve gazetesinde çalışmalarını sürdürüyor. 

 

Giriş serbesttir.

Başlama saati. 17.00VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön