DUYURU

‘İç Baskı’nın dışa vurumuSanatçı M. Ali Çakır’ın şahsi sergisi “Hacimsiz Seyir” İstanbul Versus Art Project’te sanatseverlerle buluşuyor.

 

Çağla Türk İSTANBUL -  Çakır’ın iki yıllık çalışması neticesinde ortaya çıkan sergi, gizli kalmış düşüncelerin özgürlük arayışıyla yüzeye kavuşma hallerini anlatıyor. Farklı boyutlardaki tuvalleri ve kağıt işlerini bir araya getiren Çakır, eserlerinde figürlere ve onları kuşatan detaylara odaklanıyor. Sanatçı M. Ali Çakır, “Toplumsal bir hadise, trajik hikâye işlerime girebiliyor. Söyleyecek bir şeyiniz olunca, ‘iç baskı’ sizi harekete geçiriyor. Bu baskıdan kurtulmanın tek yolu ise üretmek” dedi.. Serginin ismi olan ‘Hacimsiz Seyir’in borsada kullanılan bir tabir olduğunu söyleyen sanatçı Çakır, “Bu, işlem yapılmadığı için değeri bilinemeyen şey demek. İşlerimi tanımlamak için çok yerinde bir tabir” diye konuştu. Sergi, 10 Aralık’a kadar görülebilecek. 

 

TÜRKİYE GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön