DUYURU

Rahmet filmleri dünyaya açılıyorSiyer Vakfı tarafından düzenlenen ve bu yıl uluslar arası boyuta taşınan ‘Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışması’ jüri heyeti belli oldu. “Kamil İman Kamil İnsan” temasıyla yola çıkan yarışmanın detayları tanıtım toplantısında anlatıldı.      

 

Toplantıda konuşan Siyer Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Vakfın kuruluş amacının Hazreti Muhammed’in daha iyi tanınması ve anlaşılması olduğunu vurguladı. Kaya, “Müslümanların ihmal ettiği, çok da ilgilenmediği sinema alanında, Efendimiz’i nasıl tanıtabiliriz düşüncesi ile Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışması’nı başlattık” diye konuştu.  Sinemada Hazreti Peygamber’in örnek ve sade hayatının anlaşılabilmesi konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan yarışmanın başvuruları 31 Aralık’a kadar devam edecek.

 

Kurmaca ve animasyon türündeki filmlerin kabul edileceği yarışmanın danışma ve ön seçici kurulunda İhsan Kabil’in yanı sıra Abdülhamit Güler, Bedir Acar, Bünyamin Yılmaz, Tarık Tufan, Yalçın Parmaksız yer alıyor. Hocakulu Narliyev’in başkanlığını üstlendiği jüri heyeti ise Nazif Tunç, Elif Eda Karagöz, Firdevs Aizizi, Gülcan Tezcan, Hasan Kaçan, İsmail Güneş, Mustafa Demirci, Nasır Khemir ve Nihad Kresevljakovic’den oluşuyor.      

 

Toplamda 65 bin lira ödül verilecek yarışmanın birincisi 25 bin, ikincisi 15 bin, üçüncüsü ise 10 bin lira ile ödüllendirilecek. Özel ödüllerin de yer aldığı yarışma, 19 Şubat 2017’de düzenlenecek ödül töreniyle sona erecek. 

 

STAR GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön