DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ: Derin Tarih Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Armağan, “Lozan ve Mîsâk-ı Millî Ne Değildir?” başlıklı bir konuşma yapacak.Türk Edebiyatı Vakfı’nın bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde, Derin Tarih Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Armağan, “Lozan ve Mîsâk-ı Millî Ne Değildir?” başlıklı bir konuşma yapacak.

 

Mustafa Armağan Kimdir?

 

Şanlıurfalı bir anne-babanın çocuğu olarak 24 Şubat 1961 tarihinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Bursa'da tamamladı.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türkoloji Bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli yayınevlerinde editör olarak çalıştı. 

1995-1996 arasında İzlenim dergisinin yayın yönetmenliğini yürüttü. Sosyal Bilimler Ansiklopedisi (Risale Yayınları, 4 cilt) ve Osmanlı Ansiklopedisi (Ağaç Yayıncılık, 7 cilt) adlı çalışmalarının yayın koordinatörlüklerinde bulundu. 

M. M. Şerif'in 4 ciltlik İslam Düşüncesi Tarihi adlı derlemesi (İnsan Yayınları, 1990-91) yayına hazırladı. 

Türkiye Yazarlar Birliği tarafından üç defa ödüle layık görüldü: Batı Düşüncesinde Dönüm Noktası (F. Capra'dan tercüme dalında, 1989) ve Şehir, Ey Şehir (deneme dalında, 1997) Osmanlı: İnsanlığın Son Adası (TYB Fikir Ödülü) . Telif kitapları olan Gelenek (1992), Gelenek ve Modernlik Arasında (1995), Şehir Asla Unutmaz (1996) ve Bursa Şehrengizi (1998) dışında derleme ve çeviri olarak çok sayıda kitabı bulunmaktadır. 

2007 Mart ayında M. Fatih Öztarsu ve Hüseyin Işık'ın ekibine konsept danışmanı olarak TÜRTAB - Türkiye Toplumbilimsel Araştırmacılar Birliği'nin kuruluşunda yer aldı. 1995'ten itibaren Zaman gazetesinde yazı yazdı. 

7 Mart 2016 tarihinden itibaren Yeni Şafak gazetesinde her pazar köşe yazısı yazmaya başladı.

Ayrıca Mustafa Armağan, Nisan 2012 tarihinden bu yana Derin Tarih dergisinin genel yayın yönetmenliğini yürütüyor.

Mustafa Armağan’ın 40 kadar eseri bulunuyor. Son eserleri Petersburg’da Osmanlı İzleri, Satılık İmparatorluk ve Cumhuriyet Efsaneleri’dir.

 

Giriş serbesttir.

Başlama saati. 17.00

 VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön