DUYURU

Edebiyat dünyasında büyük buluşmaStar Gazetesi tarafından ilki 2014 yılında verilen Necip Fazıl Ödülleri’nin üçüncüsü 10 Aralık 2016 cumartesi akşamı, bugün Haliç Kongre Merkezi’nde sahiplerini bulacak. 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleşecek ödül töreni siyaset, sanat ve medya dünyasını buluşturacak.

 

Bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleşen Necip Fazıl Ödülleri’nde Saygı Ödülü, Türk hikayeciliğinin büyük ustası Mustafa Kutlu’ya takdim edilecek.

 

Hikaye ve roman dalında Cihan Aktaş, şiirde Ebubekir Eroğlu, fikir araştırmada 10 ciltlik Büyük Türkçe Sözlük’ün yazarı Yaşar Çağbayır ödül alacak. 

 

Ayrıca, bu yıl ilk kez verilen ‘Necip Fazıl İlk Eserler Ödülü’ hikayeci Mustafa Çiftçi ve şair Emel Özkan’a verilecek.

 

Şair, yazar ve fikir adamı olarak nesillerin üstadı Necip Fazıl Kısakürek’in kültürel ve manevi mirasını yaşatmak, gelecek kuşaklara aktarmak maksadıyla verilen Necip Fazıl Ödülleri’nin üçüncüsü saat 18:00’deki kokteyl ile başlayacak.

 

Tören saati ise 19:00.

 

STAR GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön