DUYURU

Darbeye direnen afişlerKültür ve Turizm Bakanlığının tertiplediği “15 Temmuz Şehitleri” konulu “Genç Sanat: Afiş Tasarım ve Video Sanatı Yarışması”nda genç grafik sanatçıları, 15 Temmuz’u destansı çizimlerle anlattı.

 

Tasarımlarla halkın darbecilere karşı gösterdiği birlik ve beraberlik gücünün gelecek nesillere aktarılması amaçlandı. Yarışma çerçevesinde 300’ü aşkın eser değerlendirilirken, yarışmayı kazanan 50 eser önümüzdeki günlerde sergilenmesi planlanıyor. Mükâfat alan eserler arasında yürekleri dağlayan eserler dikkat çekti.  Afişlerde 15 Temmuz’la özdeşleşen tanka karşı koyuş, darbe gününü gösteren takvim yaprağı ve örgütün şifreli mesajlaşma aracı olan 1 dolarlar altında şehit tabutu da göze çarpan afişlerdendi. Değerlendirme neticesinde 9 eser 6 bin TL başarı ödülü ve başarı belgesi,10 eser 2 bin 500 TL mansiyon ödülü ve başarı belgesi kazandı. Sergilenecek 31 esere de 500 TL ve katılım belgesi verilerek toplam 94 bin 500 TL para ödülü dağıtılacak. 

 

Damla Peker ANKARA

TÜRKİYE GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön