DUYURU

Jandarma merkez binası ‘Kültür’lenecekEski jandarma yerleşkesine geçeceklerini açıklayan Nabi Avcı, Bakanlığın Ulus’ta restore edilen binasının da müze olacağını söyledi.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 15 Temmuz’da çatışmaların yaşandığı Jandarma Genel Komutanlığı’nın yerine taşınacak. Kültür Sanat Muhabirleri Derneği tarafından düzenlenen programa katılan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Ulus’taki Kültür Bakanlığının merkez binasının restorasyonunun tamamlandığını hatırlatarak “1926 yapımı bir bina, çok da güzel restore edildi. Biz inşallah Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin karşısındaki jandarma yerleşkesini alacağız. Ulus’taki o merkez binayı da müze yapacağız” dedi. Müze depolarında sergilenmeden bekleyen pek çok eser olduğuna değinen Avcı, bunları tematik tasnife tabi tutarak yeni müzeye taşımak istediklerini söyledi. Jandarma binasının da biraz elden geçmesi gerektiğini kaydeden Avcı, yaza kadar taşınmış olacaklarını ifade etti.

 

Sanatçıların telif hakları konusunda bugüne kadar 4 çalıştay gerçekleştirdiklerini kaydeden Avcı “Yeni telif hakları yasası inşallah sanatçıları ve üreticileri koruma altına alacak. Korsan için bugün tedbirler geliştiriyorsunuz ama adam onu teknoloji ile aşıyor. Belki bu yasal düzenlemelerin de teknolojik gelişmenin hızına gecikmeden cevap verecek esneklikte olmasında yarar var” diye konuştu.

 

Damla Peker ANKARA

TÜRKİYE GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön