DUYURU

ÇARŞAMBA SOHBETİ: Eğitimci, yazar İbrahim Öztürkçü, “Bilinmeyenleriyle Âkif’in Kur’ân Tercümesinin Hikâyesi” başlıklı bir konuşma yapacak...Türk Edebiyatı Vakfı’nın bu haftaki Çarşamba Sohbeti’nde, eğitimci, yazar İbrahim Öztürkçü, “Bilinmeyenleriyle Âkif’in Kur’ân Tercümesinin Hikâyesi” başlıklı bir konuşma yapacak.

İbrahim Öztürkçü Kimdir?

1980 yılında Van’da doğdu. İlköğrenimini memleketinde, orta öğrenimini ise Gaziantep Ömer Özmimar İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1997 yılında giriş yaptığı Marmara Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden 2001 yılında mezun oldu. Aynı yıl başladığı Eski Türk Edebiyatı alanında bir nazire mecmuası üzerindeki yüksek lisans çalışmasını 2004 yılında tamamladı. Çeşitli özel kurumlarda Osmanlı Türkçesi dersleri veren yazarın telif ve çeviri olarak yayımlanan kitap çalışmaları bulunmaktadır. Kültür ve Edebiyatımızda İlkler ve Enler, Şemseddin Sami-Emsâl (Özlü Sözler), Abdülhamid’in Âhı (Süleyman Nazif İttihat ve Terakki’yi Anlatıyor), Feridun Kandemir-Rıza Tevfik Hayatı ve Eserler, Berlin Caddelerinden Necid Çöllerine Mehmed Âkif  eserlerinden bazılarıdır. Ayrıca Mehmed Âkif Fikir ve Sanat Vakfı’nda ve MEB’de yönetici olarak görev yapan yazar, uzun süredir Türk Edebiyatı dergisinde edebiyat tarihine dair makalelerini neşretmektedir.

 

Giriş serbesttir.

Başlama saati. 17.00VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön