DUYURU

Polisiyenin annesi: Agatha ChristiePolisiye edebiyat denilince akla ilk gelen isim olan yazar Agatha Christie Mollowan 12 Ocak 1976'da hayata gözlerini yumdu...

 

Polisiye edebiyat denilince akla ilk gelen isim olan yazar Agatha Christie Mollowan, 1890’da İngiltere’nin Torquay şehrinde hayata merhaba dedi. Babası ölünce tamamen annesinin himayesinde büyüdü. Hatta ondan ders alarak okula gitmeden ilk tahsilini gördü. 16 yaşında okuduğu dedektif hikâyelerinin daha iyisini yazabileceğini düşünerek eline kalemi aldı. “Doğu Ekspresinde Cinayet”, “On Küçük Zenci” ve “Ölüm Sessiz Geldi” gibi güçlü eserler meydana getirdi ve kült bir isim hâline geldi. Hayatı boyunca 90’dan fazla kitap yazan ve bu eserleri milyonlarca satan Christie, 12 Ocak 1976 tarihinde İngiltere’de hayata gözlerini kapadı.

 

TÜRKİYE GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön