DUYURU

BAĞCILAR BELEDİYESİ

"ŞEYHÜLMUHARRİRÎN" AHMET KABAKLI'YI ANIYORTürk tefekkür dünyasının mümtaz şahsiyetlerinden, millî düşünceye geçişimizdeki önemli köprülerimizden, bir neslin yoğrulmasında büyük emeği olan "Şeyhülmuharrirîn" unvanlı gazeteci-yazar merhum Ahmet Kabaklı, Bağcılar Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu programda anılacak.

5 Aralık Cuma günü saat 19.00'da başlayacak programın katılımcıları öncelikle "Yaşamının Tanıklarıyla Kabaklı Hoca" isimli sergide Kabaklı'nın 77 yıllık ömründen muhtelif anları ve anıları içeren fotoğraflar görecekler. Sergide ayrıca Kabaklı'nın yayımlanmış kitaplarından seçmeler, imzalı kitapları, yazılarının yayımlandığı muhtelif mecmualar, Türk Edebiyatı dergisinin özel sayıları ve Türk Edebiyatı Vakfı'na ait çeşitli belgeler de yer alacak.

Serginin ardından gerçekleştirilecek olan "Kalemi Taçlandıran Adam: Ahmet Kabaklı" isimli panelde ise Belkıs İbrahimhakkıoğlu ve İsa Kocakaplan; Kabaklı hocayı farklı yönleriyle ele alacaklar. Paneli, Kabaklı'nın kurucusu olduğu Türk Edebiyatı dergisinin 500 sayılık mazisiyle ilgili yüksek lisans tezi hazırlayan araştırmacı-yazar Semih Çelik yönetecek. 

Panelden sonra Türk Halk Müziği sanatçısı Esat Kabaklı "Türkülerle Türk Dünyası" temalı bir anma konseri verecek.

Türk Edebiyatı Vakfı Başkanı Servet Kabaklı ile Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) Başkanı Şerif Aydemir'in de katılacağı "Şeyhülmuharrirîn" isimli anma programı Bağcılar Belediyesi'ne ait Mehmed Âkif Ersoy Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek. 

Programa giriş serbesttir. 

Başlama saati:  19.00 

Tarih:  5 Aralık, Cuma

Yer:  Mehmed Âkif Ersoy Kültür Sanat Merkezi ve Müzesi 

(Kâzım Karabekir Mahallesi, Mehmed Âkif Bulvarı / Bağcılar)

Tel.:  (0212) 630 26 26 VİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön