DUYURU

Ecdat yadigârlarına envanter çalışmasıVakıflar Genel Müdürlüğü Balkanlar, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Ege ve Akdeniz Adaları gibi geniş bir coğrafyada kalan Osmanlı eserlerinin gelecek kuşaklar tarafından bilinmesi için envanter çalışması yapıyor.

 

Bu yıl içerisinde Romanya ve Cezayir’deki ecdat yadigârı eserlerin, sayım ve kontrol çalışmasının tamamlanması planlanıyor. Söz konusu tespit ve envanter çalışmaları daha önceki yıllarda Yemen, Kırım ve Macaristan’da yapılmıştı. Geçtiğimiz yıllarda ciddi çalışmalar hayata geçirilmişti. Osmanlı İmparatorluğu’nda bu yerlerde, bayındırlıktan çevreye, eğitimden kültüre pek çok hizmeti vakıflar eliyle gerçekleştirilmişti.  

 

HABER MERKEZİ ANKARA

TÜRKİYE GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön