DUYURU

Rasim Özdenören’in hikaye evrenine adanmış bir kitapAslında kitaba 2. baskı yerine “yeni kitap” demek daha doğru. Çünkü ilk baskısı 108 sayfa olan kitap, yeni baskıda 288 sayfaya çıkmış ve kitap tematik bir incelemeden kuramsal bir incelemeye dönüşmüş.

Kitabın 1. baskısında Rasim Özdenören’in Hastalar ve Işıklar, Çözülme, Çok Sesli Bir Ölüm,Çarpılmışlar, Denize Açılan Kapı olmak üzere beş öykü kitabı incelemeye alınmışken yeni baskıda, Kuyu (1999), Ansızın Yola Çıkmak (2000), Hışırtı (2000) Toz (2002), İmkânsız Öyküler (2009) Uyumsuzlar (2015) kitapları da incelemeye dahil edilmiş. Böylelikle kitap 2. baskıda yenilenmiş, zenginleşmiş, genişlemiş. 

Bu inceleme, Türk öykücülüğünün kilometre taşlarından olan Rasim Özdenören’in öykü dünyasına eğilerek onun Türk öykücülüğündeki yerini belirlemeye çalışırken aynı zamandan öykücülüğümüzün ulaştığı noktalara ilişkin kapsayıcı bir çalışma olma özelliği de taşıyor.

 

STAR GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön