DUYURU

Klasik sanatlara yeni mekânİslami eserleri sanatseverlerle buluşturacak olan merkezde, hüsnühat, tezhip ve ebru gibi sanatlar da öğretilecek.

 

Türkiye’deki sanat camiası yepyeni bir merkeze daha kavuştu. Klasik Türk İslam sanatlarını yaşatmak ve sanatçıları desteklemek için kurulan Albaraka Sanat Akademisi ve Galerisi, sanatseverlerle buluştu. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın katılımıyla önceki gün İstanbul’daki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kampüsünde açılan mekân, kültürel mirasımızın gelecek nesillere aktarılmasında büyük bir rol oynayacak. Sanat atölyeleri ve sanat galerisi olmak üzere iki ana bölümden meydana gelen merkez, hem mühim sanat eserlerinin sanatseverlerle buluşmasını sağlayacak hem de hüsnühat, tezhip ve ebru sanatı başta olmak üzere, sanat kursları ile hizmet verecek. Merkezin galeri bölümünde klasik Türk İslam sanatları dalında çeşitli eserlerin yer alacağı sergilere ev sahipliği yapılacak.

 

TÜRKİYE GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön