DUYURU

Rus edebiyatının devi DostoyevskiRus edebiyatının dev ismi Mihayloviç Dostoyevski, 1821’de Moskova’da hayata gözlerini açtı.

 

Rus edebiyatının dev ismi Mihayloviç Dostoyevski, 1821’de Moskova’da hayata gözlerini açtı. Veremli bir anne ve çok sert bir babaya sahipti. İçinde bulunduğu sıkıntılı hayat, onu yazmaya sevk etti. “Yoksullar” gibi romanlarıyla parlasa da, sonraki eserleri beklediği rağbeti görmedi. Ardından Çar’a karşı bir komploya karışmaktan suçlu bulundu. Fakat tam idam edilmek üzereyken affedilerek Sibirya’ya sürüldü. Döndüğünde, “Suç ve Ceza”, “Kumarbaz” ve “Karamazov Kardeşler” gibi kült eserlerini yazdı.  Borçları yüzünden sefil yaşadı. 9 Şubat 1881’de öldü...

 

TÜRKİYE GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön