DUYURU

Arapça kitaplar fuarda buluştuBu yıl ikincisi gerçekleştirilen etkinliğin detayları, Sultanahmet Medresesinde yapılan basın toplantısında paylaşıldı. TYB İstanbul Şubesi Başkanı Mahmut Bıyıklı, “Arapça Kitap Fuarı” adıyla Kızlarağası Medresesi’nde düzenlenen etkinliğin, büyük ilgi gördüğünü söyledi. Bıyıklı, bu yıl katılımcı ve ziyaretçi sayısında artış olacağını belirterek, 22 ülkeden 100 alim ve 50 yayınevinin etkinlik için Türkiye’ye geldiğini dile getirdi. 

 

26 ŞUBAT SON GÜN

 

Türkiye’de Arap nüfusun arttığına dikkati çeken Bıyıklı, “Bu fuar, bir anlamda Türkiye’deki Arap kardeşlerimizin kültürel ihtiyaçlarını gidermesine de vesile oluyor.” diye konuştu. Basın toplantısında konuşan Haşimi Yayınevi Yayın Yönetmeni Ali Sözer de geçmişten bugüne kadar, İslam coğrafyasında dostluk köprüleri kurulduğunu dile getirdi. Lübnanlı yayıncı, Dar’ul Kutubi’l İlmiyye’nin kurucusu Muhammed Ali Beyduni de bu tip kültürel faaliyetlerin bütün İslam ülkelerinde yürütülmesi gerektiğini söyledi. “Asırlardır Sönmeyen Işığımız: Alimler-Kitaplar” temasıyla düzenlenen etkinlik 26 Şubat’ta sona erecek.  Fuar Sultanbeyli Belediyesi, TİKA, TÜGVA ve Beşir Derneği’nin destekleriyle gerçekleşiyor.  

 

STAR GAZETESİ / KÜLTÜR-SANATVİDEOLAR
FOTOĞRAF GALERİSİ
VAKIF TOPLANTILARI
XD CINEMA
EDEBİYAT KIRAATHANESİ
Üyeleri arasında Celâl Bayar, Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Prof. Dr. Muharrem Ergin, Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş, Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu, Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Ahmet Aydın Bolak, Ali Naili Erdem, Prof. Dr. Tahsin Banguoğlu, Prof. Dr. Sabahattin Zaim gibi ülkemizin değerli şahsiyetlerinin yer aldığı Türk Edebiyatı Vakfı, Ahmet Kabaklı'nın girişimiyle 1978 yılında kuruldu.

KİTAPLARIMIZI SATIN ALMAK İÇİN

www.kitapyurdu.com

www.kitapyurdu.eu

www.idefix.com

Başa Dön